Baseny Proteus

Baseny Gordo Studio – lider technologii basenowej już w Polsce

Proteus – międzynarodowa marka, która na rynku basenów prywatnych przedstawia rewolucyjne rozwiązania zarówno pod względem konstrukcji jak i standardów jakości wykończenia.

Lider technologii basenowej i główny sponsor Fina. Pomiędzy tradycyjnymi basenami betonowymi a zwykłymi basenami prefabrykowanymi Proteus wyznacza zupełnie nowy kierunek oferując i łącząc  estetykę klasycznej ceramiki basenowej z szybkością budowy i dowolnością kształtów oferowaną przez baseny z elementów prefabrykowanych.

Proteus jest systemem który bazuje na modułach – ścianach  wykonanych ze stali nierdzewnej pokrytej fabrycznie czystym PVC. Podczas  procesu zastrzeżonego patentem łączona jest w wysokiej temperaturze  bardzo wytrzymała warstwa PVC z arkuszem szlachetnej stali nierdzewnej. Kombinacja taka sprawia, że panel jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, a jego żywotność jest bardzo długa – w praktyce większa od konstrukcji betonowej, a doskonałe cechy wytrzymałościowe idą w parze z estetyką wyglądu.

Struktura basenu w systemie Proteus utrzymuje się na specjalnych wspornikach, jest odporna na ruchy i drgania gruntu oraz wszelkiego rodzaju naprężenia spowodowane zmienną temperaturą. Jest technologią pozwalającą budować baseny wszędzie i każdego typu: baseny z rynną przelewową, baseny kaskadowe, baseny ze skimerem.