Kaskady i strumienie

Kaskady wodne, strumienie ogrodowe i sztuczne wodospady

Obcowanie z dziką naturą we własnym ogrodzie

   Kaskada wodna, szumiący górski strumień, spektakularny wodospad – zaaranżowane wśród kwiatów i zielni stanowią efektowne urozmaicenie każdego ogrodu. Urzeczywistnienie marzeń o urlopie w domu nie jest teraz żadnym problemem. Wszystko to dzięki naszym kreatywnym pomysłom i zastosowaniu właściwych rozwiązań technicznych.

Strumienie wodne, sztuczne wodospady czy kaskady wodne to nie tylko elementy upiększające ogród, choć trudno im odmówić niepowtarzalnego uroku. Ich ważną funkcją jest dobroczynne działanie na ogrodowy zbiornik wodny – utrzymują w nim równowagę biologiczną. Wprawiona w ruch woda natlenia się, co wpływa na polepszenie jej jakości. Odgłosy płynącej wody pozwalają oddać się relaksowi i poprawić nastrój, a obecność tej wodnej aranżacji w bliskim otoczeniu przynosi ulgę w upalne dni i poprawia ogrodowy mikroklimat.

Dzięki nowoczesnym pompom filtracyjnym i strumieniowym możliwe jest wprawienie wody w ruch i stworzenie dynamicznego elementu wodnego w ogrodzie np. strumienia lub kaskady, które będą spływać po pokrytych naturalnym piaskiem lub specjalną folią ozdobną stopniach.

Projektujemy i tworzymy sztuczne wodospady, strumienie i kaskady nie tylko w ogrodach, ale i wnętrzach. W celu otrzymania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z naszą pracownią projektową.