Stawy kąpielowe

Stawy kąpielowe i ekologiczne baseny kąpielowe

Projektowanie i budowa stawów kąpielowych i ekobasenów

Staw kąpielowy to oferta dla osób, które marzą o zbiorniku wodnym w ogrodzie, jednak szukają oryginalnej, pomysłowej alternatywy dla tradycyjnych basenów kąpielowych. Stawy kąpielowe wykazują znaczną przewagę w porównaniu z basenami tradycyjnymi. Tak naprawdę, kąpielowe zbiorniki naturalne wygrywają w większości kryteriów. Dawniej cały rok marzyliśmy o wakacjach, cudownych plażach, a niektórzy z nas jako substytut, zamiennik prawdziwego obcowania z naturą budowali baseny wyłożone mało przyjemnymi kafelkami. Ekspansja w zachodniej Europie naturalnych stawów kąpielowych pokazuje jednak, że wciąż pragniemy kontaktu z prawdziwą naturą. Tak właśnie narodził się trend budowy naturalnych kąpielisk zamiast sztucznych basenów. Z tęsknoty za tym co prawdziwe, naturalne i wieczne.

Tradycyjny basen ogrodowy, estetycznie wykonany wykonany może cieszyć oko. Ale prawdziwym dziełem sztuki, niezwykłą wodno – roślinną rzeźbą, która zapiera dech w piersiach domowników i gości jest dopiero naturalny akwen, otoczony kaskadami zaprojektowanych z wirtuozerią roślin. Aranżacja stawów kąpielowych ograniczona jest tylko wyobraźnią projektanta oraz właściciela domu czy obiektu. Naturalne uwarunkowania terenu, pozbawione cywilizacyjnych ograniczeń, to bardzo wdzięczny materiał do rzeźbienia i tworzenia w nich małych, prywatnych akwenów wodnych.Doświadczenia i kalkulacje prowadzone w wielu krajach wykazują jednoznacznie, iż stawy kąpielowe są rozwiązaniem bardziej ekonomicznych nie tylko jeśli chodzi o samo stworzenie zbiornika. Podobnych oszczędności przynosi eksploatacja gotowego już stawu. Obliczenia porównawcze wszystkich kosztów użytkowania, pielęgnacji, czyszczenia basenów tradycyjnych i naturalnych stawów kąpielowych przynoszą zaskakujące wyniki. Koszt utrzymania stawu są niższe od ogólnych kosztów utrzymania zwykłego basenu kąpielowego. Staw kąpielowy służy nie tylko amatorom spontanicznych kąpieli. Ta ogrodowa oaza będzie dawać radość wszystkim domownikom. Dzieci zachwycą się niezwykłymi możliwościami eksploracji dna stawu poprzez nurkowanie, dzięki czemu damy im możliwość edukacji przyrody w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu. Amatorzy hodowli roślin ogrodowych również pokochają stawy kąpielowe, które staną się dla nich zupełnie nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Staw wodny kojarzy nam się ze stojącą, mętną wodą, w której nie wiadomo co się czai. Ekobaseny – stawy kąpielowe to jednak coś zupełnie innego, niż wytworzony spontanicznie dziki staw. Ekostaw to dzieło najnowszych osiągnięć nauki i sztuki dialogu z przyrodą. Precyzyjne systemy oczyszczania wody w stawach kąpielowych dają gwarancję najwyższego komfortu, czystości wody i niezwykłych doznań i przyjemności. To niezwykłe, że mimo szalonego rozwoju cywilizacji, nauki i techniki, wciąż uparcie i niezmiennie marzymy o powrocie do korzeni, do natury. Ekologiczne baseny naturalne, stawy kąpielowe i zawrotna kariera, jaką robią na całym świecie, jest tego najlepszym dowodem.

Nasza firma jako pierwsza w Polsce oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi związane z projektowaniem i budowaniem stawów kąpielowych, basenów naturalnych i stawów kąpieliskowych spełniających wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa dla tego typu inwestycji. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą pracownią projektową w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat stawów kąpielowych i ich budowy.

Więcej zdjęć ekologicznych basenów kąpielowych i stawów kąpielowych znajduje się w naszej galerii.

Zobacz jak może wyglądać Twój staw kąpielowy