Wodotryski

WODOTRYSKI, ŹRÓDEŁKA I DEKORACJE WODNE

Nawet najpiękniejszy ogród, jeśli jest zbyt statyczny, może okazać się w pewnym momencie nudny i przewidywalny. Wystarczy jednak dodać do niego dynamiczną dekorację wodną, by zielony zakątek zyskał niepowtarzalny charakter, zaczął fascynować i pobudzać zmysły.

Wodotryski to jeden z tych z rodzajów dekoracji wodnych, które odznaczają się wyjątkową dynamiką. Pobudzają do ruchu wodny krajobraz w ogrodzie, czyniąc go ciekawszym. Aranżacja przy pomocy strumieni wodnych  skutecznie pobudza do „życia” nawet najmniejszy zbiornik. W bezkresnej ciszy pojawia się nagle przyjemny dla ucha plusk i szum, który podkreśla naturalny charakter ogrodu, a obraz, który maluje w powietrzu woda, staje się intrygującym dziełem sztuki. Oprócz walorów estetycznych, dynamiczna wodna architektura to także korzyść dla flory i fauny. Strzelające strumienie opadając do wody, wzburzają ją i napowietrzają, poprawiając tym samym warunki bytowe roślin i zwierząt znajdujących się w zbiorniku. Taki naturalny system natleniania wody ma dobroczynne działanie dla całego ekosystemu.

Zaletą wodnych dekoracji jest ich uniwersalne zastosowanie. Wodotryski sprawdzają się zarówno w oczkach wodnych, stawach, jak i niewielkich miejscowych akcentach wodnej architektury w ogrodzie i wewnątrz pomieszczeń. Do ich instalacji potrzeba jedynie dowolnego dekoracyjnego zbiornika z wodą oraz źródła zasilania. Szeroka oferta pozwala wybrać taki element aranżacji, który będzie idealnie komponował się z otoczeniem, a przy tym zaspokoi gusta najbardziej wymagających właścicieli.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m. in. urządzenia wodotryskowe idealne do montażu w specjalnych dekoracyjnych naczyniach. Nie wymagają one dużej przestrzeni i przebudowy ogrodu, dodatkowo mogą być instalowane niemal w każdym miejscu, nawet na balkonach, tarasach lub w zimowych ogrodach. W sklepie są dostępne również mini fontanny oraz źródełka wodne idealne do montowania wewnątrz pomieszczeń np. w holach czy przestronnych salonach. Posiadaczy dużych zbiorników wodnych z pewnością ucieszy możliwość zakupienia rozbudowanych systemów wodotrysków. Specjalne pompy i komponenty pozwolą uzyskać pojedyncze strumienie lub ich całe skupiska o różnej wysokości, częstotliwości bądź kierunku wystrzeliwania. Całkowitej magii dopełnią specjalne akcesoria, które pozwolą uzyskać niesamowity efekt poprzez podświetlanie wylatujących strumieni wody na różne kolory. Niezwykłość tego zjawiska jest dostrzegalna po zmroku, co pozwala cieszyć się pięknem wybranej dekoracji wodnej także po zachodzie słońca. Podświetlone strzelające strumienie porównuje się wówczas do wędrówki światła nad powierzchnią tafli.

Decydując się na zakup dowolnej dekoracji wodnej, macie Państwo możliwość wyboru zarówno pełnego zestawu, jak i pojedynczych komponentów do samodzielnego montażu. To drugie rozwiązanie jest idealne wówczas, gdy posiadamy już  odpowiednie źródło wody. Niewielkim nakładem środków możemy przerobić go na przykład na mini fontannę. Sam montaż wodotrysku nie jest skomplikowany, głównie dzięki zastosowaniu prostych technologii tzw. Plug’n’Spray. Poza wyborem pojedynczych elementów aranżacji, można również postawić na rozwiązanie kompleksowe i zakup pełnego osprzętu. W każdym przypadku możecie Państwo liczyć na doświadczenie i fachową pomoc Gordo Studio. Na życzenie przeprowadzimy pełną instalację urządzenia, a wcześniej poprzedzimy ją również profesjonalnym projektem architektonicznym, by zakupiona dekoracja wodna pięknie wtopiła się w zielone otoczenie i była jego spójnym elementem.