Zakładanie ogrodów

ZAKŁADANIE OGRODÓW i TERENÓW ZIELENI

Zamów bezpłatną wycenę realizacji:

509 946 306

Gordo Studio oferuje:

 • Zakładanie trawników (trawniki z rolki, trawniki z siewu)
 • Profesjonalne sadzenie drzew, krzewów i roślin, nasadzenia dużych roślin
 • Budowa tarasów drewnianych (tarasy i podesty z drewna egzotycznego)
 • Wykonywanie i montaż instalacji wodnych (fontanny, mini fontanny, ściany wodne, dekoracje wodne, strumienie i kaskadywodne, wodospady ogrodowe)
 • Wykonywanie ekologicznych zbiorników wodnych (oczka wodne, oczka kąpielowe, ekologiczne akweny wodne, stawykąpielowe, stawy ogrodowe)
 • Budowa basenów tradycyjnych (baseny ogrodowe m.in. technologia Proteus-Myrtha)
 • Wykonywanie nawierzchni ogrodowych ( nawierzchnie z kamienia, usługi brukarskie)
 • Mała architektura ogrodowa (pergole, trejaże, altany ogrodowe)
 • Zakładanie ogrodów skalnych (skalniaki, sztuczne skały do ogrodu)
 • Instalacja systemów oświetlenia (oświetlenie ogrodów, iluminacja zieleni)
 • Instalacja systemów nawadniających (nawadnianie ogrodów, automatyczne nawadnianie trawników)
 • Ochrona roślin naturalnymi i chemicznymi środkami

 

Zobacz nasze realizacje: Realizacje Ogrodów

Zakładanie i urządzanie ogrodu to pracochłonna i czasochłonna czynność, ale dostarczająca również wiele satysfakcji. Efekt jest tutaj bowiem często bardzo spektakularny. Wykonywanie ogrodu powinno opierać się na dobrym projekcie i uwzględniać zalecenia wyspecjalizowanego projektanta. To podstawowy warunek uzyskania wymarzonego zielonego zakątka. Zakładanie i budowa ogrodu to bowiem nie tylko posadzenie ładnej roślinności, ale również odpowiednie przygotowanie podłoża, montaż oświetlenia, nawodnienia czy właściwe poprowadzenie systemu odwadniającego.

Każdy ogród składa się z wielu elementów m.in. z roślinności (trawnika, drzew, krzewów i kwiatów), ścieżek, tarasów, podjazdów, budowli skalnych, wodnej architektury, oświetlenia czy elementów małej architektury ogrodowej. Każdy z tych elementów powinien powstawać na odpowiednim etapie budowy ogrodu i we właściwej kolejności. Dodatkowo, niektóre części ogrodu mogą powstawać jedynie w trakcie wybranych pór roku, dlatego zakładanie całego ogrodu powinno być tak zorganizowane i zaplanowane, by różnorodne prace ze sobą nie kolidowały i nie powodowały niepotrzebnych przestojów.

Profesjonalne zakładanie i budowa ogrodów

Budowa ogrodu to dosyć kosztowna inwestycja. Między innymi z tego powodu warto powierzyć te czynności profesjonalnej firmie, która kompleksowo zajmie się zleceniem. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z ewentualną przebudową czy naprawą źle funkcjonującego ogrodu, a nawet zaoszczędzimy na materiałach, których nie będziemy musieli samodzielnie kupować w detalu.
Gordo Studio oferuje wykonanie każdego projektu związanego ze sztuką ogrodową. Zapewniamy kompleksowość naszych realizacji. W ramach zlecenia przygotowujemy profesjonalny projekt, budujemy poszczególne części ogrodu, zapewniamy również wszelkie materiały (łącznie z roślinnością i elementami dekoracyjnymi), które są niezbędne do uzyskania oczekiwanego rezultatu. W realizacji zlecenia biorą udział doświadczeni pracownicy, którzy mają do dyspozycji najnowszy sprzęt oraz sprawdzone materiały. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami roślin, elementów małej architektury ogrodowej i materiałów budowlanych, a w przypadku budowy zbiorników wodnych, możemy liczyć na pomoc profesjonalnych laboratoriów.